Windows 11 sayesinde artık internet şifresinin paylaşımı çok daha kolay olacak

Windows 11, artık iki yıldır yaygın bir şekilde kullanılmakta. Bu işletim sistemi, Windows 11’in takibinde büyük bir başarı elde etti ve bilgisayarlarımızda, akıllı telefonlarda karşılaştığımız birçok özelliği bizlere sundu. Kullanıcı dostu özelliklerin çoğaldığı bu yeni sürüm, bazı eksikliklere de sahip. Ancak Microsoft, bu durumu düzeltmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Microsoft, şimdilerde Windows 11 Insider Preview’de yeni bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik, kullanıcıların Wi-Fi şifrelerini kolaylıkla paylaşmalarına yardımcı olacak.

Son Windows 11 ön izlemesinde, tüm kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Windows 11, pek çok kullanıcı dostu özelliğe sahip olsa da, kaydedilmiş Wi-Fi ağları ve şifrelerini görüntüleme özelliği eksikti. Ancak bu durum artık değişiyor. Microsoft, yeni bir Windows 11 Insider Preview Build sürümünü piyasaya sürdü ve kullanıcıların tüm kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerini görüntüleyebilmeleri için bir özellik ekledi.

Windows 11 sayesinde artık internet şifresinin paylaşımı çok daha kolay olacak

Kullanıcılar daha önce, Wi-Fi şifrelerini bulmak için üçüncü taraf bir araç kullanmak veya karmaşık bir kayıt defteri araştırması yapmak zorundaydılar. Bu yeni özellik ile Wi-Fi şifrelerinizi paylaşmanız gerektiğinde veya unuttuğunuzda, şifrelerinizi bulmak çok daha kolay olacak. Kısa bir süre sonra, kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerinizi basit adımlarla görüntüleyebileceksiniz.

Kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerinizi görüntülemek için Ayarlar uygulamasını açın ve Ağ ve İnternet > Wi-Fi bölümüne gidin. Bilgisayarınızın daha önce bağlandığı tüm Wi-Fi ağlarının bir listesi “Bilinen ağları yönet” bölümünde yer alıyor. Bir ağın şifresini görüntülemek için seçin ve ardından “Wi-Fi güvenlik anahtarını görüntüle” düğmesine tıklayın. Şifre, düz metin şeklinde karşınıza çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir