Wall Street Devleri Bitcoin Tahmini Yaptı: Bu Altcoin Vurgulandı!

Yakın tarihli bir raporda Wall Street devi JPMorgan, 2024’e doğru ilerleyen kripto para piyasaları hakkında uyarıda bulundu. Rapor, Ethereum blockchain’inde artan ölçeklenebilirlik vaat eden bir yükseltmeye atıfta bulunarak, Ethereum’un (ETH) Bitcoin (BTC) ve diğer altcoin projelerinden daha iyi performans göstermeye hazır olduğunu öngörüyor. İşte detaylar…

JPMorgan, Bitcoin ETF kararına dikkat çekti

JPMorgan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) ilişkin yaklaşmakta olan kararına dikkat çekti ve bunun önemli pazar kazanımları sağlama ihtimalinin düşük olduğunu belirtti. Rapor, SEC’in gelecek yılın başlarında spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının ardından potansiyel bir “söylentiyi satın al” etkisini vurguladı.

JPMorgan’daki analistler, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasıyla ilgili kripto yatırımcıları arasındaki aşırı iyimserliğin, 2021’de gözlemlenen koşulları anımsatan aşırı alım seviyelerine yol açtığına dikkat çekti. Raporda, 2024’te beklenen Bitcoin halving olayının halihazırda “büyük ölçüde fiyatlandırıldığı” belirtildi.

Lider altcoin canlanmaya mı başlıyor? EIP-4844 yükseltmesi ve Proto-Danksharding

JPMorgan’ın raporu, Ethereum’un beklenen üstün performansını vurguladı ve bunu proto-danksharding olarak da bilinen EIP-4844 yükseltmesine bağladı. Bu gelişme, Ethereum ağını parçalara bölerek işlem hızını artıran parçalamayı içeriyor. Proto-danksharding, “blob taşıma işlemi” adı verilen yeni bir işlem türünü sunmakta.

Banka, 2023’ün 4. çeyreğinde risk sermayesi finansmanında “yeniden canlanma” yaşandığını kabul etti ancak bunu geçici olarak nitelendirdi. Merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetinde bir miktar iyileşme olmasına rağmen rapor, DeFi’nin gerçek dünyada kripto uygulamalarının daha geniş çapta benimsenmesi için geleneksel finansal sisteme nüfuz edememesinin devam eden zorluğuna dikkat çekti. JPMorgan tarafından özetlenen kripto para birimi manzarası, 2024 için temkinli bir görünümü yansıtıyor ve Ethereum’un Bitcoin’i gölgede bırakma potansiyeline ışık tutuyor. Düzenleyici kararların ve blockchain yükseltmelerinin beklentisi, şüphesiz önümüzdeki yıl pazarın gidişatını şekillendirecek.

VanEck, 9 Kasım 2024’te rekor bekliyor

Önde gelen bir yatırım fonu ve ETF yöneticisi olan VanEck Associates, yönetimi altında 76 milyar doların üzerinde varlığa sahip, 2024 için cesur bir Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Firmanın kripto varlıklar bölümü, Donald Trump’ın yeniden seçilme zaferiyle aynı zamana denk gelen BTC için tüm zamanların en yüksek potansiyelini öngörüyor, düzenleyici iyimserlik ve tarihsel piyasa döngüleri gibi faktörlere atıfta bulunuyor.

VanEck’in Dijital Varlıklar Araştırma Başkanı Matthew Sigel ve Dijital Varlıklar Kıdemli Yatırım Analisti Patrick Bush, 2024 başkanlık seçimlerinde 290 seçim kurulu oyu ile Donald Trump’ın zaferini bekliyor. İkili, Bitcoin fiyatının, son zirvesinden tam üç yıl sonra, 9 Kasım 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir