Veda Mektubu izleyicileri ekrana kitledi! İntikam planları damga vurdu

Selin Ceylan / Milliyet- Geceyi birlikte geçiren Aslı ve Mehmet barut gibi bekleyen ailelerin yanına dönmek üzere yola koyuldular. İlk olarak Mehmet (Emre Kıvılcım) ve Aslı Alanur’la konuşmak için karşılarına dikildi. ‘Aslı’yı istemek için ailemi alıp geleceğim’ dedi. Alanur (Nurgül Yeşilçay) geçmişin izlerinden dolayı buna asla izin vermeyeceğini söyledi. Mehmet evde de annesi ve babasının büyük tepkisiyle karşılaştı. Mehmet tavrında geri durmadı ‘Ya benimlesiniz ya değilsiniz. Kararınızı verdikten sonra bana bildirin.’ dedi. Mehmet evin içindeki birliği tekrar yakalamaya çalışsa da Hatice ve ailesinden tavır gördü.

Mehmet’le Aslı (Rabia Soytürk) özlemlerine dayanamayıp evlenmeye karar verdiler. İkisi de ailelerinin zamanla bu durumu sindireceklerini düşündüler. Alanur’la Ziya’nın geçmişlerinden haberleri yoktu tabi.

Alanur’la Ziya’nın (Selim Bayraktar) buluşması da maziden kalan atışmalarla, laf vurmalarla geçti. İkisi de bu evliliğe karşı olarak hem fikirdiler. 28 yılın ardından buluşmalarına atıfta bulunan Alanur ‘Bi’ 28 yıl sonra cenazende görüşürüz artık!’ diyerek buluşmadan ayrdıldı. Seher (Bennu Yıldırımlar) Ziya’yı takip etti Alanur’la buluştuklarını görünce yıllardır görüştüklerini ve ona ihanet ettiğini düşündü.

Aslı’yla Defne Ziya’nin ‘Veda Mektubu’nu okuyunca şoke oldular. Aslı yine annesini bencillikle suçladı. Ziya yemekte kararını açıkladı, ‘Her seçiş bir vazgeçiş.’ dedi. Bu nedenle Aslı’yı asla istemeye gitmeyeceğini söyledi. Eğer bu konuda ısrarcı olursa evi terk etmesi gerektiğini söyledi. Ziya’nın ona sormadan karar vermesine sinirlenen Seher, Mehmet’e ‘Aslı’yı getir, elimi öpsün ben de onu gelinim olarak kabul edeyim.’ dedi. Bunlar üzerine durumları Mehmet Aslı’ya anlattı. Aslı bir veda mektubu bırakarak Mehmet’le birlikte Mehmet’in evine ailesiyle tanışmaya gitti. Mektubu okuyan Alanur yıkıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir