TFF Başkanı kim olacak?

Eski Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığı’na aday olmayı düşündüğünü açıkladı. Büyükekşi, “Süper Lig başkanlarımla istişare etmek için randevu talep ettim. Görüşmeleri tamamladıktan sonra adaylığımı resmiyete kavuşturmayı planlıyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmayı düşünüyorum.” dedi.

Liglerde mücadele eden kulüplerin yöneticileriyle görüşeceğini aktaran Büyükekşi, “Gaziantep Başkanı olduğum dönemde gayet iyi deneyimlediğim üzere, Kulüpler Birliğinin demokratik ve şeffaf yapısı gereği ve her kulüp başkanının görüşlerini fevkalade önemsemem sebebiyle bu düşüncemi önce Süper Lig başkanlarımla istişare etmek, onların fikir ve görüşlerini, talep ve önerilerini dinlemek için kendilerinden bir randevu talep ettim. Daha sonra da 1. 2. ve 3. Lig başkanları ile ayrı ayrı görüşmeyi düşünüyorum. Bu görüşmeleri tamamladıktan sonra adaylığımı resmiyete kavuşturmayı planlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonunda başkan Nihat Özdemir’in istifasının ardından 16 Haziran’da yapılmak üzere olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.