Terör örgütü ve ABD’den hududun tabanında skandal atak: Bir de Twitter’da paylaştılar

Omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu ve ABD’nin “IŞİD’le mücadele” için kurduğunu sav ettiği Suriye Demokratik Güçleri’nin Türkiye-Suriye-Irak sonundaki Derik’te gerçek silah ve mühimmat kullanarak bir tatbikat yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye ile ABD ortasında büyük bir uyuşmazlığa sebep olan ve omurgasını terör örgütleri PKK/YPG/PYD’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin ABD ile birlikte Türkiye-Suriye-Irak hududuna çok yakın bir noktada tatbikat yaptığı ortaya çıktı.

Olay Birleşik Ortak Vazife Gücü’nün resmi Twitter hesabından paylaşılınca ortaya çıktı. Suriye Demokratik Güçleri’nin Türkiye sonuna bu kadar yakın bir noktada birinci defa ortak tatbikat düzenlediği de öğrenildi.

ABD’li yetkililerin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “boy boy” fotoğraflar kullanılması dikkat çekti.

Yapılan basın açıklamasında, “Uyuyan hücreleri engellemeye yönelik tatbikatta ağır ve orta tartıda gerçek silah ve mühimmat kullanıldı” denildi.

ABD’den de mevzuyla ilgili bir açıklama geldi. ABD’li yetkililer Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “IŞİD’le gayrete devam edileceğini ve Suriye’nin kuzeydoğusunda uzun vadeli muvaffakiyet elde edilmesine yardım ettikleri” belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.