Rowan Atkinson iptal kültürünü eleştirdi: “Komedinin işi rencide etmektir”

“Mr. Bean” serisiyle tanınan güldürü oyuncusu ve müellifi Rowan Atkinson, komedyenlerin de son yıllarda sık sık karşı karşıya kaldığı iptal kültürünü eleştirdi.

67 yaşındaki ünlü aktör Rowan Atkinson, “Komedinin işi rencide etmektir” açıklamasında bulunarak komedyenlerin özgür bir toplumda “kesinlikle her şey” hakkında latife yapmasına müsaade verilmesi gerektiğini söyledi.

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, İngiliz oyuncu ve komedyen, güldürünün gayesinin “küfür etme potansiyeline sahip olmak” olduğunu söyledi ve mizahın birini “gülünç” göstermek için yapıldığını savundu.

“HER LATİFENİN BİR KURBANI VARDIR”

Irish Times’a konuşan Atkinson, insanların komedyenlerin latife yapmasına müsaade verilen şeyler hakkında kısıtlamalar koyma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini açıkladı.

Kırk yılı aşkın bir müddettir güldürü alanında çalışan aktör, “Bana nazaran güldürünün işi gücendirmek ya da gücendirme potansiyeline sahip olmak… Güldürü bu potansiyelden arındırılamaz, her latifenin bir kurbanı vardır” dedi.

“Düzgün bir özgür toplumda, muhakkak her şey hakkında latife yapmanıza müsaade verilmelidir” diyen Atkinson, sosyal medyanın rolünden de bahsetti. Platformların öfke uyandırmak maksadıyla yepyeni içeriklerinden latifeler çıkardığını ve teknolojiyi kullanmayı hâlâ öğrendiğimizi söyledi.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.