Polisin şehit olduğu kazada 15 yıla kadar mahpus istemi

Sultanbeyli’de dur ihtarına uymayan arabası kovalarken motosikletiyle TIR’a çarparak şehit olan polis memuru Hüseyin Duman’ın (24) vefatına ve motosikletteki öbür polis memuru Gökmen Baykara’nın yaralanmasına ait yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede TIR sürücüsü Vedat Gökçen’in “Taksirle vefata ve yaralanmaya neden olma” kabahatinden 15 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, polis memuru Hüseyin Duman’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğünde misyon yaptığı anlatıldı. 11 Mayıs 2022 tarihinde polis memuru Dumanın motosikletle Sultanbeyli ilçesindeki Fatih Bulvarı ile Beydağı Sokak birleşimindeki bulvarda ikaz ışıklarına ve megafon davetine uymayan çocuk M.A.A.yı yakalamak için takip etmeye başladığı anlatıldı.

TIR SÜRÜCÜSÜ TALİ KUSURLU BULUNDU

Polis memuru Hüseyin Duman’ın bu sırada Fatih Bulvarı üzerindeki ışıklı kavşakta kuşkulu Vedat Gökçen’in yönetimindeki TIR’la çarpışarak şehit olduğu ve motosiklette bulunan polis memuru Gökmen Baykaran’ın da yaralandığı kaydedildi. Eksper raporuna da yer verilen iddianamede, kuşkulu Vedat Gökçenin tali kusurlu bulunduğu hatırlatıldı.

15 YILA KADAR MAHPUS TALEBİ 

İddianamede kuşkulu Vedat Gökçenin “Taksirle mevte ve yaralanmaya neden olma” hatasından 2 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi. Tutuklu kuşkulu Gökçe, önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden asliye ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Ayrıca iddianamede M.A.A. hakkında başka bir soruşturma yürütüldüğü vurgulandı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.