Önemli Haber: GameStop, Bu Web3 Coin ile Ortaklık Kurdu!

Önde gelen oyun perakendecisi GameStop, bir Web3 Coin projesi ile işbirliğine gidiyor. GameStop, Telos Vakfı ile yaptığı bir işbirliği ile NFT oyun yaklaşımını geliştiriyor. Bu ortaklık, GameStop Playr olarak bilinen GameStop’un Web3 oyun başlatıcısını kullanacak. Böylece, Telos Blockchain’de oyun oynamayı mümkün hale getirecek.

GameStop, bu Web3 Coin projesi işbirliği yapıyor

Piyasanın önde gelen oyun perakendecisi GameStop, The Telos Foundation ile işbirliği yapıyor. Bu fon, katman-1 Blockchain’i olan Telos’un arkasındaki kuruluş. GameStop, bu işbirliği sayesinde Web3 oyun tekliflerini genişletecek. Anlaşma, Telos’un merkezi olmayan Blockchain altyapısını kullanan Web3 oyunlarını GameStop’un yakında çıkacak olan Web3 oyun launchpad’i Playr’a bağlayacak. Böylece, ana akım oyun dağıtımı için yeni fırsatlar sağlayacak. Son gelişmeye ilişkin olarak The Telos Foundation, resmi Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Telos, ana akım oyunları Web3’e getiren yeni bir Web3 oyun başlatıcısı olan GameStop Playr’i tanıtmak için GameStopNFT ile işbirliği yaptı!

https://twitter.com/HelloTelos/status/1664274325489459200

Telos Vakfı iş geliştirme başkanı AJ Dinger, bu işbirliğine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Bu açıklamasında, bahse konu işbirliğinin Web3 coin projesi Telos’un güçlü ağını kullanarak yeni kullanıcıların Web3 oyun ekosistemine katılmasına yardımcı olacağını kaydetti. Bu bağlamda Dinger ayrıca, şu hususların altını çizdi:

Bu işbirliğinin Web3 alanına yeni kullanıcılar kazandırmak için anlamlı bir itici güç olacağına inanıyoruz. GameStop Playr ile Telos’un yüksek performanslı Blockchain altyapısını kullanan Web3 oyunlarını birleştireceğiz. Böylece, şu anda Web2 oyuncularını Web3’ü benimsemekten alıkoyan engellerin çoğunu ortadan kaldıracağız.

Bu arada, Telos’un yerel tokenı TLOS, gerilemeden önce haber üzerine %10 artış gösterdi. Bununla birlikte, haberin etkisinin geçmesiyle Web3 coin fiyatı düşüşe geçti. Basın zamanında altcoin, günlük bazda yaklaşık %6 düşüş kaydetti. Gün içince 0,2614 dolarla zirveye çıkan TLOS, yazı sırasında 0,2249 dolar ile dibe dalış yaptı.

TLOS günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Oyun devi kripto dünyasında genişlemeye devam ediyor!

GameStop, tuğla ve harç stratejisinden istikrarlı bir şekilde uzaklaşıyor. Bu doğrultuda Web3 oyunlarını da içeren dijital bir genişlemeye odaklanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bunu için Şubat 2022’de, oyun içi varlıkların ticareti için Non Fungible Token (NFT) pazarı oluşturmak üzere katman 1 Blockchain Immutable X ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Temmuz ayından bu yana halka açık bir beta olarak faaliyet gösteren pazar yerini, Ekim 2022’de resmi olarak halka açtı. Perakendeci ayrıca Mayıs 2022’de kendi kendine emanet kripto ve NFT cüzdanını piyasaya sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir