‘O tabibi Konya’daki tabip üzere öldüreceğim’ dedi, yakalandı

Sakarya’da eşi tabip olan bir bayanın toplumsal medya hesabı üzerinden, “Eşimin bir hastası 184’ü arayıp ‘O hekimi Konya’daki tabip üzere öldüreceğim’ diye tehdit edildi” paylaşımı sonrasında harekete geçen polis gruplarınca yakalanan kuşkulu hakkında isimli süreç gerçekleştirildi.

Konya Kent Hastanesi’nde yaşanan ve büyük bir ıstıraba sebep olan olayın üzerinden şimdi çok bir vakit geçmemesine karşın Sakarya’da da mevtle tehdit edildiği ileri sürülen hekimin eşinin toplumsal medya paylaşımı büyük yankı uyandırdı.

YARDIM İSTEDİLER

İddiaya nazaran, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kırık kolundan ameliyat olan ve kolu alçıya alınan bir şahıs, kolundaki şişlik ile morluklar nedeniyle ameliyatı yapan tabibi tehdit etti. Tehdit üzerine hekimin eşi toplumsal medya hesabı üzerinden, “Ortopedi uzmanı eşim hastası tarafından vefatla tehdit ediliyor. Lütfen dayanak olur musunuz, daha çok şahsa ulaşmamız lazım. Eşimin (meslektaşım) bir hastası 184’ü arayıp ‘O tabibi Konya’daki hekim gibi’ öldüreceğim’ diyerek tehdit edildi” sözlerine yer vererek yardım istedi.

Doktorun ölümcül aldığı sav edilen tehdit paylaşımı çok binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Harekete geçen Sakarya Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları tarafından yakalanan şahıs hakkında isimli süreç gerçekleştirildi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.