Mersin merkezli 4 vilayette FETÖ operasyonu: 44 gözaltı kararı

Mersin merkezli 4 vilayette, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine finansal takviyede bulundukları tez edilen 44 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, kimi adreslerde örgüt başkanı Fethullah Gülen’in kitapları ele geçirildi.

Mersin Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, FETÖ’nün şimdiki yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede gruplar, örgütle ilişkili yapılarda vazife aldıkları, örgüte ve mahkumlara finansal dayanakta bulundukları, hücre tipi yapılanmalarda yöneticilik yaptıkları ve örgütün çözülmesini önlemeye yönelik çalışmalar yürüttükleri tez edilen 44 şüpheliyi tespit etti.

Bunun üzerine şüphelilerin yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mersin, Hakkari, Şanlıurfa ve Kocaeli’nde belirlenen adreslere eş vakitli operasyon düzenleyen takımları, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Adreslerde aramalarda yapan takımlar, örgüt önderi Fethullah Gülen’in kitaplarının da bulunduğu birçok hata kanıtına el koydu. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.