Mercedes-Benz Conecto hybrid Türkiye’de

Şehir içi otobüs kesiminin en kıymetli oyuncuları ortasında yer alan Mercedes-Benz Conecto’nun hibrit modeli Mercedes-Benz Conecto hybrid,  Türkiye yollarına çıkmak için artık hazır.

Tanıtımı gerçekleştirilen Conecto hybrid’in müşteri teslimatları 2023’ün ocak ayında başlayacak.

Mercedes-Benz Türk Kent İçi Otobüs ve Kamu Satış Küme Müdürü Orhan Çavuş, otobüsün hem kullanıcısına hem de etrafa yönelik yararlarına dikkat çekerek, “Aracımız, klasik dizel motorlu Conecto modelimize nazaran yüzde 6,5’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yılda 80.000 km yol kat eden bir Mercedes-Benz Conecto hybrid, gerçekleştirdiği yakıt tasarrufu sayesinde ortalama 5.2 ton CO2’in etrafa salınmasının önüne geçecek.

“Ülkemize güzel olsun”

Mercedes-Benz Türk’ün geliştirilme basamağından üretim kademesine kadar değerli bir rol üstlendiği yeni aracımızın ülkemize, bölümümüze ve şirketimize iyi olmasını diliyorum.” tabirlerini kullandı.

Mercedes-Benz Conecto hybrid’de, frenleme yahut gazsız sürüş esnasında ortaya çıkan güç, elektrikli motor tarafından elektrik gücüne dönüştürülüyor.

Ardından bu güç, tavanda pozisyonlandırılmış yüksek depolama ünitelerinde biriktiriliyor.

Depolanan elektrik gücü, aracın kalkışı esnasında dizel motoru desteklemek için kullanılıyor ve dizel motora daha az yük binmesini sağlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.