LeMan’dan ‘Bekir Bozdağ’a ‘tweet’ göndermesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan ötürü soruşturma açılıyor” tabirleri, karikatür mecmuası LeMan’a bahis oldu.

Mecmuanın kapağında, mahkeme önüne çıkarılan bir sanığa hakimin “Yaz kızım. Sanığın tweet atmaktan beraatine. Tweet’in içine yazdıklarından 2 yıl 4 ay hapsine” demesi yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Yargıtay 12 Mayıs’ta, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na 2012-2017 ortasındaki birtakım Twitter paylaşımları nedeniyle beş farklı kabahatten verilen dokuz yıl sekiz ay 20 gün mahpus cezasının dört yıl 11 ay 20 günlük kısmını onamış, iki kabahatten verilen dört yıl iki aylık mahpus cezasını bozmuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Tanımıyoruz’ reaksiyonunu eleştirmişti.

Bozdağ, tweetler üzerine açılan soruşturmaları, “Diyor ki, ‘Tweet attı, hayatı karardı..’ Tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu var mı, bilmiyorum… Yok. O vakit sormak lazım ‘Yahu bu tweet attı da, tweet’in içinde ne yazıyor?’ Soruşturma onun üzerine açılıyor” biçiminde savunmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.