Korkutan gelişme sonrası umutlandıran müjde….Tüm Türkiye’de etkili olacak

Uzmanların sık sık kuraklık konusunda uyarılar yaptığı bu dönemde yağışların beklenen seviyenin altında seyretmesiyle başlayan susuzluk tehlikesi vatandaşlarda endişeye neden oldu. Kış aylarını yağmur ve kar yağışsız geçiren İstanbul başta olmak üzere birçok ilimizde Meteoroloji’den gelen son dakika haberleri yüzleri güldürdü.

TÜM TÜRKİYE’DE SAĞANAK

30 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KOD
MGM tarafından 4 il için turuncu kodlu ve 26 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Adana, Ağrı, Bitlis, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Malatya, Muş, Şanlıurfa, Bayburt, Ardahan, Kilis, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kahramanmaraş, Siirt, Tunceli, Van, Şırnak, Iğdır, Osmaniye için sarı kodlu uyarı, Giresun, Rize, Trabzon ve Ordu için turuncu kodlu uyarı yapıldı.

İstanbul’da hava durumu sıcaklık 15 derece olması beklenirken yağmur gün boyunca etkili olacak. Ankaralılar da gök gürültülü sağanak yağıştan nasibini alacak. Hava sıcaklığı ise 17 dereceleri görecek.

Perşembe

Baraj doluluk oranlarının düşmesinin ardından Türkiye perşembe günü de bahar yağmurlarıyla ıslanacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi haricinde Türkiye’nin her yerinde yağmur var.

Cuma

Cuma günü de yağışların tüm Türkiye’de etkili olması bekleniyor. Sıcaklıklar ise mevsim normallerinde seyredecek. 

YAĞIŞLAR MEYVESİNİ VERDİ MÜJDE GELDİ

İstanbul’da geçtiğimiz hafta boyunca aralıklarla devam eden yağmur, barajların doluluk oranını artırdı. 

İSKİ’de yer alan verilere göre, 22 Mart’ta yüzde 36,89 olan baraj doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 40,14 olarak ölçüldü. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir