Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kurban Bayramı’ bildirisi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayram bildirisini yayımladı.

Kılıçdaroğlu’nun bildirisi şöyle:

“Yardımlaşma ve dayanışma hissimizi büyüten Kurban Bayramı’nda bütün yurttaşlarımın bayramını yürekten kutluyorum. Birlik ve beraberliğin, müsamahanın, kardeşliğin, bir ortada olmanın kıymetini çok daha uygun anladığımız bu hoş bayramın, milletimizin içindeki umudu büyütmesini diliyorum.

Ülke olarak güç günlerden geçtiğimizi, derin bir ekonomik buhranın içinde olduğumuzu hepimiz çok yeterli biliyoruz. Tüm bu ekonomik sıkışmışlığın içerisinde, artan şiddet olayları canımızı yakıyor. Fakat ben, asla umutsuz değilim, milletimiz de olmamalıdır. Zira biz, yurttaşlarımıza bir kelam verdik, hoş Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun için milletimizle vilayet il, ilçe ilçe, sokak sokak buluşuyor, dertleşiyor, kucaklaşıyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve hayat usulü münasebetiyle ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her konutta huzurun ve rahmetin olduğu, evvel israf ve yolsuzlukların, akabinde da yoksulluğun tarihe gömüldüğü bir Türkiye’yi, daima birlikte, el ele inşa edeceğiz.

Bu his ve niyetlerle, salgın hastalıkla gayretin ön safında yer alarak şehit düşen sıhhat işçimize, zalimce katledilen avukatımıza, terörle uğraşta şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.