Kılıçdaroğlu paylaşımları toplumsal medyada gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KYK borçlarında faizin silindiğini duyurması üzerine, mevzuyu birinci olarak siyasetin gündemine getiren CHP önderi Kılıçdaroğlu için “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” paylaşımları yapıldı. Kılıçdaroğlu etiketi Twitter’da TT olurken CHP’den yapılan açıklamada, “Kılıçdaroğlu söyledi, AKP yapmak zorunda kaldı” tabirlerine yer verildi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarını ödemekte zorlanan gençlere “Faizli KYK borçlarını ödemeyin” diye seslenmiş, akabinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, kabine toplantısında KYK borcu faizlerinin silineceğinin sinyalini vermişti.

ERDOĞAN FAİZLERİN SİLİNDİĞİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, KYK borçlarında faizin silindiğini duyurdu.

“TEŞEKKÜRLER KILIÇDAROĞLU” DİYEREK BİNLERCE PAYLAŞIM YAPTILAR

Gelişme üzerine, mevzuyu uzun müddettir gündemde tutan CHP başkanı Kılıçdaroğlu için, “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketinde yapılan paylaşımlar, kısa müddette toplumsal medya gündeminin doruğuna oturdu.

“İKTİDARA GELMEDEN BİR VAADİ DAHA ERDOĞAN’A YAPTIRDIK”

CHP’den yapılan birinci açıklamalarda şöyle denildi:

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır: Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu lisana getirdi ve gençlerimizin KYK borcu faizi sorunu çözüldü. Teşekkürler Kılıçdaroğlu…

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin: İktidara gelmeden bir vaadi daha Erdoğan’a yaptırdık. Güzel olsun genç arkadaşlar…

“KILIÇDAROĞLU SÖYLEDİ, AKP YAPMAK ZORUNDA KALDI”

CHP Gençlik Kolları ise, “Kılıçdaroğlu söyledi, AKP yapmak zorunda kaldı” açıklamasında bulunarak, CHP başkanının açıklamalarının yer aldığı görüntü yayınladı.

“DEĞİŞİKLİK YAPILDIĞINA NAZARAN ESKİ UYGULAMADA FAİZ VARDI”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in danışmanı Murat İde ise, Erdoğan’ın açıklamalarına ait şu değerlendirmeyi yaptı:

“‘Öğrenci kredilerine faiz uygulamadık’ diyor.. Akabinde da; ‘Yeni bir kararla, yalnızca ana parayı tahsil edeceğiz’ diyor.. Değişiklik yaptığınıza nazaran, eski uygulamada faiz vardı, desen, Tekrar ‘Yalan söylüyorsun’ diyecek.. Palavranın insanı bu kadar yorduğu bir öbür dönem görmedim….”

İNCE: GENÇLER İÇİN YANLIŞSIZ BİR KARAR

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce de yaptığı açıklamada, “Gençler, sesinizi duyurabildiysek ne keyifli bize. Gençler için gerçek bir karar” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.