Kemal Kılıçdaroğlu: Lozan’ın bayram olması için kanun teklifi vereceğiz

2023; hem Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, hem de Lozan Mutabakatı’nın sona eriş vakti…

Türkiye için değerli bir seçim de önümüzdeki yıl yapılacak.

2023 seçimlerini kazanmak ismine politikler kollarını sıvarken, vaatler de peşin sıra geliyor.

‘Lozan’ eleştirenler Türkiye’yi sevmiyor’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer Belediyesi ve Bursa Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Görükle İpekspor Alanı’nda organize edilen “Büyük Mübadil Buluşması” programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Lozan Antlaşması’nın “Türkiye’nin tapu senedi” olduğunu söyledi ve Lozan Barış Antlaşması’nı eleştirenlerin Türkiye’yi bilmediğini, sevmediğini öne sürdü.

Bayram olarak kutlanması için teklif verecek

Kılıçdaroğlu, TBMM açıldığında Lozan Antlaşması’nın imzalandığı günün bayram olarak kutlanmasını öngören teklif vereceklerini kaydetti.

CHP önderi, “Geleceği daha sağlıklı inşa etmemiz açısından Lozan’ın büyüklüğünü evlatlarımıza anlatmalıyız. Lozan’ın bayram olması için kanun teklifi vereceğiz. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında cumhuriyetimizi, demokrasiyle taçlandıracağız. Bunun uğraşını veriyoruz. Cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırdığımızda nasıl büyüdüğümüzü, nasıl kalkındığımızı, nasıl güçlendiğimizi yalnızca biz değil, bütün dünya öğrenecek.” dedi.

15 Temmuz’u resmi tatilden çıkarmak istiyorlar

Aynı Kılıçdaroğlu ve bağlı bulunduğu Millet İttifakı, 15 Temmuz demokrasi bayramını ise resmi tatilden çıkarmak istiyor.

İttifak üyeleri, darbe teşebbüsünün yıl dönümü için yapılan aktiflikleri de kısıtlama amacında…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.