Karataş 2. Ulusal Mavi Yengeç Sinema Festivali’nin heyet üyeleri belirli oldu

Ulusal Yarış Şenlik Kısaları ana heyetinde Oyuncu Şenay Gürler, Ahmet Şafak, Mehtap Bayri, Adanalı Direktörler Cansel Karacan ve Tunahan Kurt yer alacak.
Ulusal kısa sinema kategorisinde gerçekleştirilecek 2. Mavi Yengeç Sinema Şenliği Yarış Bölümü’ne başvuran eserler ortasından, şenlik heyetinin belirleyeceği Ulusal Müsabaka kısmında; “En Güzel Kısa Film” olmaya hak kazanan sinema için 15 bin TL, ikinci sinema için 10 bin TL, üçüncü sinema için 5 bin TL ödül verilecek. Ayrıyeten, Karataş Halkı Heyet Özel Ödülü olarak bir sinemaya heykelcik verilecek. Şenliğin kısa sinema müsabakasına müracaatlar, 7 Ağustos 2022 tarihinde sona erdi.


Festival hakkında açıklamalarda bulunan Karataş Belediye Lideri ve Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (ATGAB) Lideri Necip Topuz, “Bu yıl ikincisini düzenlemek için son derece heyecanlı olduğumuz Mavi Yengeç Sinema Şenliği hem Adanamızın hem de Karataş ilçemizin yüz akı bir tertip olacaktır. Bu şenliği klâsik hale getirmek ve her sene üzerine koyarak, Karataş’ta sinema kültürüne katkı sağlayan bir marka bedel oluşturmak en büyük gayemiz. Akdeniz’in en hoş kıyılarına sahip ilçemiz, sinemaya sayısız katkılar sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Karataş’ın kültür ve Turizm ile öne çıkması için titizlikle, inanılmaz bir uğraş gösteriyoruz. Bu çabalarımızın sonuçlarını görmek de bizi memnun ediyor. Bu yıl ortamızda bulunacak birbirinden kıymetli Heyet üyelerimizi tanıtırken, şenliğimizin beklentilerimizi de aşan bir müracaat süreci yaşadığını da bilhassa belirtmek istiyorum. Dünyanın 104 ülkesinden farklı kültürlere ilişkin 2009 sinema başvurusu aldık. Şenlik grubumuz bu derece yüksek bir iştirakin olduğu müracaatları büyük titizlikle ön elemelerden geçirip finalde yarışacak 8 sineması belirlemeye çalışıyor. İnşallah, 12 Ağustos Cuma günü bu 8 sineması tüm konuklarımızla birlikte Karataş Atapark’ta, açık havada izleyeceğiz. Gösterim sonrası pahalı sanatkarımız ve heyet üyemiz Ahmet Şafak müzikleriyle eğleneceğiz. Cumartesi günü de ödül törenimizi yaparak Türk sinemasında çok kıymetli yerlere geleceğine inandığımız kısa sinema direktörlerimize üstümüze düşen takviyesi vereceğiz. Şenliğimiz ödül merasiminin akabinde Zakkum kümesinin harika konseriyle sona erecek. İki günlük bu coşkulu şenliğe tüm sinemaseverleri, Adana ve Karataş halkını bekliyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.