İddiayı Serra Taşkıran’a sorduk… Demirören, CNN Türk’te olanlara şaşıracak…

Özge Sönmez

Demirören Medya’ya bağlı CNN Türk televizyonu, yolsuzluk iddialarıyla gündemde.

İddiaya göre kanalın iki üst düzey yönetici, “Çalışan Türkiye”, “Özel Sektör” ve “Tercih Zamanı” programlarının sunucusu Serra Taşkıran adına bir paravan şirket kurdu. Bu programlar, televizyon camiasında “paralı yapımlar” olarak biliniyor. Bu programlara katılan konuklar, para ödeyerek ekrana çıkıyor.

Ortaya atılan iddialarda adı geçen ve 12 Ağustos 2020 tarihinde 50 bin TL sermaye ile İstanbul Ticaret Odası’na; Bilgi, İletişim ve Medya grubuna kaydolan Kaktüs Prodüksiyon ve Yapım Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nin isim sahibi, CNN Türk’ün, yukarıda bahsettiğimiz programların sunucusu Serra Taşkıran olarak gözüküyor. Şirket, kurulduktan kısa bir süre sonra tasfiye edildi.

Ortaya atılan iddiaya göre şirketin asıl sahibi Serra Taşkıran değil, CNN Türk’ün üst düzey iki ismi.

“Paralı” olan bu programlara katılmak isteyen şirket ya da belediyelerle anlaşmayı bu şirketin yaptığı ve yapılan anlaşma 100 bin lira ise, kanala bu anlaşma 10 ya da 15 bin lira olarak gösterildiği, geri kalan paranın ise bu şirketin kasasına aktarıldığı iddia edildi.

“ETİK VE AHLAK DIŞI BİR İŞ YAPMADIM”

Odatv, Serra Taşkıran’a ulaşarak hakkındaki iddiaları sordu. Taşkıran, 12 Ağustos 2020’de açtığı bu yapım şirketini 24 Aralık 2020’de tasfiyeye soktuğunu söyledi. Şirketin açık olduğu süre içerisinde etik ve ahlak dışı bir iş yapmadığını belirten Taşkıran, CNN Türk’te çalışmaya başlamadan önce şirketi kurduğunu ve CNN Türk’te kadrolu çalışmaya başladığında şirketin çoktan kapalı olduğunu ifade etti.

“ŞİRKETİM OLDUĞUNDA KADROLU ÇALIŞMIYORDUM”

Taşkıran, seçim yoğunluğu nedeniyle detaylı bir şekilde anlatma fırsatının olmadığını ancak daha sonra iddialara daha kapsamlı cevap vereceğini belirterek, şunları ifade etti:

“12.08.2020’de açtığım Yapım şirketini 24.12.2020’de tasfiyeye soktum. Bu sırada yaptığım tüm işler tamamen etik ve ahlaki değerleri taşımaktadır.

Şirketim olduğu esnada CNN Türk’te kadrolu çalışmamaktaydım.

Şirkete kadrolu giriş tarihim 03.03.2021’dir. O esnada şirketim çoktan tasfiye halindedir.

Yaklaşık 4 ay gibi bir süre faaliyet gösteren şirketimin ima edildiği gibi paraları kazanmadığını, herhangi bir usulsüzlüğün de bulunmadığının altını çizerim.

Hakkımda çıkan bu haberler gerçeği asla yansıtmamaktadır. Bilgilerimi doğrulayacak tüm belgeler mevcuttur, gerekli birimlere sunulmuştur, göstermekten de herhangi bir çekincem yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir