İddia: Windows 11 Moment 5 Güncellemesi 5 Şubat 2024’te Gelebilir

Microsoft’un, yapay zeka destekli deneyime büyük önem veren yeni nesil Windows istemcisini 2024’ün ikinci yarısında piyasaya süreceği söyleniyor. Ancak yeni bir rapora göre bu güncellemenin öncesinde Moment 5 güncellemesinin 2024’ün Şubat ayında gelebileceğine dair iddialar mevcut.

31 Ekim’de yayınlanan büyük 23H2 güncellemesinin ve önceki Moment güncellemelerinin aksine, yeni gelecek güncelleme çok fazla yeni özellik getirmeyecek. Sadece işletim sistemini Dijital Piyasalar Yasası ile uyumlu hale getirmek için birkaç düzenleme ve değişiklik içerecek.

Yeni gelecek Moment 5 güncellemesi, uzun süredir beklenen haber akışını gizleme seçeneği gibi yeni Widget iyileştirmeleri sunacak. Erişilebilirlik ve paylaşım iyileştirmeleri, Windows 365 entegrasyonu için yeni özellikler ve gelen kutusu uygulamaları için güncellemeler olacak.

En iyi güncellemelerden birkaçını yükleyebilmek için Moment 5 güncellemesini beklemenize gerek yok. Yaklaşan değişiklikleri tüm Windows 11 kullanıcılarının kullanımına sunulmadan önce denemek için bilgisayarınızı Windows Insider Programına kaydedebilirsiniz. Bu sayede yeni gelecek güncellemeleri herkesten önce alabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

Yayınlanan yeni raporun net olarak bir doğruluğunun olmadığını unutmamakta fayda var. Ancak her ne kadar çok fazla yenilik sunmayacak olsa da güncelleme yayınlandığında detaylı bir incelemesini göz atıyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir