Erdoğan: Birtakım zincir marketler de kendilerini ayarlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da Toplu Açılış Töreni’nde konuşuyor.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 40 çeşit eserde indirime gidileceğini belirten Erdoğan, “Böylece piyasaları daha da rahatlatacağız. Kimi zincir marketler de kendilerini buna nazaran ayarlayacak” dedi.

Erdoğan, konuşma yaptığı meydana asılan bir pankartı okuyarak, “Bir poster görüyorum, “Altılı masa menüsü diyorlar.” Ne var bu menüde; palavra çorbası, laf salatası, koltuk kebabı, kandil dolması, selo kahvaltısı var. Ne ararsan var” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“3,5 yıllık hasretin akabinde dünyanın merkezi Çorum’da yeniden yüz yüze sizlerle birlikte olmanın memnuniyeti içindeyim. Biz Çorum’u özlemiştik, sizleri çok göresimiz gelmişti. Çorumlu kardeşlerimizin de bizleri göresi gelmiş. Maşallah Çorum bugün de tarih yazıyor. Coşkunuz, sevdanız, aşkınız için her birinize teşekkür ediyorum. Artık kimileri, meydanlardan sokaklara taşan sevgi selini hafife alacaklar.

Bugün Çorum’a gelirken elimiz boş gelmedik. Şimdiki yatırım bedeli 3 milyar lirayı aşan 78 kalem yapıtın resmi açılışını bugün yapıyoruz. Okulları, Kuran kurslarını, aile sıhhati merkezlerimizle 112 istasyonlarını, ilçe halk kütüphanesini Çorum’un buyruğuna veriyoruz. 15 bin kişi kapasiteli Çorum Kent Stadyumunu tamamlayarak atletlerimizin kullanımına açtık. Stadyumun kentimize güzel, uğurlu olmasını diliyorum.

Bir poster görüyorum, “Altılı masa menüsü diyorlar.” Ne var bu menüde; palavra çorbası, laf salatası, koltuk kebabı, kandil dolması, selo kahvaltısı var. Ne ararsan var.

ÜLKEMİZİN HER KARIŞ TOPRAĞINDA MÜHRÜMÜZ VAR: Türkiye’ye hizmet davamızdan asla geri adım atmadık. Ataklara maruz kalsak da daima daha düzgün ve hoşa ulaşmanın çabasını verdik. Yol, etraf, konut projeleriyle kentlerimizi yine ayağa kaldırdık. Gece gündüz demeden uğraş gösterdik. Ülkemizin her karış toprağında mührümüzün olduğunu görüyoruz. Biz eser, hizmet üretiyor, milletimizin kederlerine derman üretiyoruz. Yeri geliyor Ukrayna’dayız yeri geliyor Rusya’dayız. Niçin? Zira biz Türkiye’yiz. Terör bataklığını kurutmak için hudut ötesinde teröristlerin doruklarına tepelerine biniyoruz. Bunu da diğerlerinin silahlarıyla değil, kendi ürettiğimiz silah ve helikopterlerle yapıyoruz.

ÜLKEMİZİ EN DEĞERLİ GÜÇ KÖPRÜSÜNE DÖNÜŞTÜRDÜK: Avrupa kışı nasıl geçireceğiz diye düşünürken, biz stratejik çalışmalar yürütüyoruz. Boru sınırı projeleriyle ülkemizi en kıymetli güç köprüsüne dönüştürdük. Arama sondaj faaliyetlerini kendi gemilerimizle icra ediyoruz. Doğalgazı çıkardığımız andan itibaren bu ülke farklı olacak. Çok daha güçlü olacak. Halkımıza yansıması da farklı olacak. Salı günü 4’üncü sondaj gemisini Mersin’den Mavi Vatan’a yolcu ettik. Artık kendisinden müjdeli haberler bekliyoruz. Karadeniz’deki keşfimiz üzere hoş haber alacağımıza inanıyorum.

ZİNCİR MARKETLER DE KENDİLERİNİ AYRALAYACAK: 40 çeşit eserde, Tarım Kredi Kooperatiflerinde önemli bir indirime gidiyoruz. Şekerinden pirincine kadar, zeytinyağı, ay çiçeği yağı… Böylelikle piyasaları daha da rahatlatacağız. Kimi zincir marketler de kendilerini buna nazaran ayarlayacak. Pazartesi raflara yansıyacak.

CHP VE ŞÜREKASI NAL TOPLAYACAK: Artık CHP ve şurekası bırakın Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, geride nal toplayacaklar. Esasen yaptıkları bir şey yok, yalnızca laf, iftira. Bay Kemal, Baykal’ı kasetle devirerek gelmedi mi? Bunun mesleği bu. Şimdiyse oturduğu koltuktan kalkamıyor. Kasetle genel lider olduğu partinin milletvekili adaylarının hangi kriterlere belirlendiği ikrar edilmeye başlandı. Ülkenin gündemini meşgul ediyorlar. Bay Kemal’in çok farklı özellikleri var. Birisi de SSK’nın başındayken hastanelerimizi ne hale getirdiğini biliyorsunuz değil mi?

İŞSİZLİKLE İLGİLİ ARGÜMAN ORTAYA ATIYOR: Artık artık bunlar, bu cins adımları atacak durumda değiller. Gittikleri her yerde palavra, yanlış bütün ellerinde olan büyükşehirlerde attıkları gerçek dürüst adım yok. Geçen gün işsizlikle ilgili tez ortaya atıyor. Bu zat bahar aylarında elektriğe kafayı takmış, kendini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Milleti kandırmaya çalışmıştı. Yalnızca milleti değil, konuk oldukları şahısları de aldatmışlar.

CHP’YE OY VEREN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÜZÜLÜYORUM: Bunların yanında PKK’nın siyasi uzantısı HDP, İP, ufak tefek birileri var. Bunlar milletten af dileyecekleri yerde işi pişkinliğe vurarak paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Birebir pervasızlığı terörle uğraşta de sergiliyorlar. Kandili yerle bir etmekten bahseden Bay Kemal, PKK’nın siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Bay Kemal ve arkadaşlarının bu durumunu gördükçe, CHP’ye oy veren vatandaşlarımız için üzülüyorum. Polisimize, askerimize el kaldıranların yanında yer alanlardan bir şey olmaz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.