Demir Yumruk operasyonu: Evsiz birinin üzerine şirket açıldı

Demir-çelik piyasasını manipüle edip vatandaşları mağdur edenlere yönelik Demir Yumruk operasyonu başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Cürümlerle Uğraş Şubesi grupları, 10 aylık teknik ve fiziki takip sonucu 3 farklı hata örgütüne yönelik operasyonlarına sürat kesmeden devam ediyor.

323 kuşkulu gözlatına alındı

Başkent merkezli 29 vilayette, 105 milyar TL’lik geçersiz faturayla kamuyu 25 milyar ziyana uğratan şirketlere yönelik operasyonda, ortalarında Erol Eşrefoğlu’nun (Evcil) da bulunduğu 323 kuşkulu gözaltına alındı.

Haksız yarar elde ettikleri tespit edildi


DHA’nın haberine nazaran; gözaltına alınan şüphelilerden Mustafa G., savcılık tabirinin akabinde özgür bırakıldı. Mustafa G., tanımadığı bireylerle para karşılığı kimlik bilgilerini paylaştığını belirterek, açıklamalarında şu tabirlere ver verdi;

Vergi dairesinde adıma şirket açıldığını öğrendim”

“İzmir’de fuarda gezerken yanıma tanımadığım arkadaşlar geldi. Benim üzerime şirket açacaklarını söyleyerek bin lira para teklif ettiler.

Ben de sokaklarda kaldığım için kabul ettim. ‘2 ay sonra şirket kapanacak’ demişlerdi. Lakin ben 2 ay sonra bunlara ulaşamadım. Mağdur oldum.

Ankara’da üzerime şirket açılmış. Ben 2 ay sonra vergi dairesine gittim, vergi dairesinde şirket açıldığını öğrendim. Vergi şifremi değiştirdim.

2 sene sonra kuşkulu olarak gözaltına alındım, mağdurum. Sözümü verdim, geri gidiyordum. Şirketi kapattırmak için Ankara’ya geldim. Şirketi kapatamadım”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.