Çöp konutta bulunan Muhammet hakkında Akdeniz Üniversitesi’nden açıklama

Türkiye dün Bursa’da ortaya çıkan trajik olayla dehşete düştü.

Teyzesi tarafından 1 yıldır çöp meskende kilit altınsa tutulan küçük Muhammet teyzesi ve mesken sahibi ortasındaki kira davası sonucu meskene gelen takımlar tarafından bulundu.

Ajanslara düşen haber ve küçük Muhammet’in fotoğrafları Türkiye’nin gündemine oturdu.

Tevadi ve müdafaa altına alınan Muhammet’in son durumu ise merak konusuydu.

Konuya ait açıklama küçük çocuğun tedavisinin yapıldığı Akdeniz Üniversitesi’nden geldi.

Pediatri servisinde, psikiyatri gözetiminde

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, bahse ait açılamasında, Muhammet’in pediatri servisinde nezaret altına olduğunu söyledi.

Özkan, “Pediatri servisinde yatıyor hastamız, çocuk psikiyatrisi tarafından takip ediliyor. Şu an çok algılayamadığımız ruhsal travmalarını göreceğiz.

Bir müddet içinde sıhhatine kavuşacak. Ruhsal sıhhati için tğüm toplumun misyonu ona sevgi vermek. Devletimiz onu koruyacak. Hepimiz sevgi vereceğiz.

Daha korkak bir çocuk bekliyordum. Gülümsüyor bizimle irtibata geçiyor. Beni çok memnun etti bu durum. Kıymetli olan bunda sonrasında onu güçlü bir formda yetiştirebilmek.” diye konuştu.

“Yavaş beslenme sürecine başlanacak”

Hastane Başhekim ise tedavi sürecine ait, “Uzun mühlet açlıktan sonra apansız beslenmeye geçmemek gerekiyor. Yavaş beslenme sürecine başlanacak. Bu vakit alan bir süreç. En kısa müddette onu olağan hayatına dönecek.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.