CHP’li lider, 50 kişinin AKP’ye geçtiği tezlerini yalanladı

CHP Elazığ Vilayet Lideri Coşkun Çağlar Duran, ortalarında CHP eski Vilayet Liderlerinden Mustafa Ünsal Karatepe’nin de bulunduğu 50 kişilik heyetin, partilerinden istifa ederek AKP’ye geçmesine ait savları yalanladı. Duran, “50 kişi dediğiniz listede bir tane CHP’li yok. Şayet varsa bunların tek tek isminin kamuoyuna duyurmalarını istiyoruz. Kimmiş bu 50 tane CHP’li?” diyerek AKP vilayet liderine reaksiyon gösterdi.

15 Ağustosta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rozet takılarak AKP’ye geçen CHP Elazığ eski Vilayet Lideri Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 kişilik heyet için AKP Elazığ Vilayet Başkanlığında rozet takma merasimi gerçekleştirilmişti.

AKP’ye geçen 50 kişilik heyetin CHP’den istifa ederek AKP’ye geçtiğine dair argümanların gerçek dışı olduğunu CHP Elazığ Vilayet Lideri Coşkun Çağlar Duran,   eski vilayet liderleri Ünsal Karatepe’nin 2011 ve 2015 yılında vilayet başkanlığı misyonunda bulunduğunu ve bu süreçler içerisinde bir devir misyondan alındığını bir periyotta ise kendi idaresi tarafından vazifesinden düşürüldüğünü  ifade etti.

“AÇIKLAMALARIN TAMAMI YALAN”

Elazığ’da CHP üzerinden bir siyasi operasyon yapılmaya çalışıldığını belirten CHP Vilayet Lideri Coşkun Çağlar Duran, ”Elazığ’da yaklaşık bir hafta evvel başlatılmış olan bir siyaset operasyonu var. Bununla karşı karşıyayız, geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanı tarafından partimizin eski devir vilayet liderlerinden birine rozet takıldı. Bu basına düştükten sonra bir anda Elazığ gündeminde çok büyük bir yer edindi.

Elazığ gündemde yer edinmesi için AKP siyasi tarafına siyasi bir materyal haline getirilmiştir. Artık bu süreçten sonra dün öğlen saatlerinde AKP vilayet başkanlığında bir üye kabul programı düzenlendi. Bu programın içeriğine bakıldığı vakit ve daha sonraki açıklamalara bakıldığı vakit bu açıklamaların büsbütün palavra, abartı ve olmayan şeylerin üst üste eklenerek Elazığ gündemine, Elazığ kamuoyuna servis edildiği görüldü. Ben bu duruma açıklık getirmek istedim.

Birincisi Sayın Ünsal Karatepe’nin 2011 yılı ile 2015 yılı ortasında vilayet başkanlığı yaptığı söyleniyor. Ancak gerçekte olan 2011 yılında altı ay,  2015 yılında sekiz ay toplamda bir buçuk yıl Elazığ’da vilayet başkanlığı yapmış. Bu süreç içerisinde süreçlere baktığımız vakti, yapılan misyondan alınma yahut misyondan düşme süreçleri var. Periyot içerisinde, bir devir vazifeden alınmış, bir dönemse kendi idaresi tarafından misyondan düşürülmüş” diye konuştu.

“50 KİŞİLİK LİSTEDE BİR TANE CHP’Lİ YOK”

AKP’ye geçenlerin ortasında bir tane CHP’li olmadığını belirten Duran, “Gerçi arkadaşımızla ilgili hukuksal süreci başlattık.  Eğer varsa bunların tek tek isminin kamuoyuna duyurmalarını istiyoruz. Kimmiş bu 50 tane CHP’li? Artık iktidar partisinin at oynatacağı, özgürce hareket edeceği, insanları palavralarla kandıracağı bir ortam yok. Burada yalnızca biz değil tüm siyasi partilerin vilayet liderleri, muhalefetteki partilerin vilayet liderleri size artık göz açtırmayacağız.

Çünkü artık palavra söylemenize, palavradan insanlarımızı, hemşerilerimizi kandırmalarınıza asla müsaade etmeyeceğiz. En acı tarafı ülkede 20 yıldır iktidarda olan bir siyasi partinin vilayet temsilciliğini, 20 yıldır kesintisiz Elazığ’da yüzde 70, yüzde 80 oy alarak 4 vekil 5 vekil çıkartmış bir siyasi partinin Elazığ’da düştüğü son hali içler acısı bir haldir” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.