BTS hayranlarına çağrı: Koruyun

Güney Kore’de ve dünyada milyonlarca takipçisi bulunan müzik grubu BTS’nin müzik şirketi BigHit Music, gruba karşı “kişisel saldırılar ve karalamayla” mücadelede yardımcı olmaları için dinleyicilerinden yardım istedi.

Güney Koreli plak şirketi geçen günlerde, BTS’e karşı “kişisel saldırı ve karalama içeren gönderilere karşı ek suç duyurularında” bulunulduğunu açıklamıştı.

Şirketin bu açıklaması grubun üyeleri Jung Kook, j-Hope, Jin, V, Jimin, RM ve Suga’nın daha çok bireysel projelere odaklanacaklarını duyurmasından sonra yapılmıştı.

Bilboard’a göre BigHit Music, yüzlerce farklı IP adresi kullanarak Güney Koreli internet forumu DC Inside’a yollanan ve BTS’e karşı hakaretler içeren gönderilerden birini örnek olarak kullandı.

Plak şirketi daha sonra, tüm kötü niyetli ve gerçeklikten kopmuş içeriklere karşı harekete geçmekte kararlı olduğunu ve birkaç gönderiye karşı yasal işlem başlattığını açıkladı.

Şirketin, olaylarla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Şirketimiz karalama, kişisel saldırılar, cinsel taciz, asılsız bilgilerin yayılması ve kötü niyetli eleştiriler de dahil olmak üzere, BTS’le ilgili kötü niyetli faaliyetlerin sorumluları hakkında düzenli olarak yasal işlem başlatıyor.

BigHit Music, internette grubu karaladığı veya gruba saldırdığı tespit edilen hiç kimseye karşı uzlaşma veya hoşgörü gösterilmeyeceğini de ekledi. Plak şirketi, Army olarak da bilinen BTS hayranlarını gruba yönelik taciz vakalarını bildirerek kendilerine destek olma çağrısında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.