Bilimsel araştırma: Planlı seks, cinsel isteği azaltıyor

Kadınların daha kolay gebe kalması için muhakkak saatlere nazaran planlanan cinsel alaka, hem bayanlarda hem de erkeklerde cinsel isteksizlik üzere sıkıntılara yol açıyor.

Yeni yapılan bir araştırma, gebe kalmak için planlı olarak gerçekleşen cinsel münasebetin cinsel isteksizlik üzere meselelere yol açtığını ortaya koydu.

İtalya’da düzenlenen Avrupa Üreme ve Embriyoloji Konferansı’nda sunulan araştırmaya nazaran, bayanların daha kolay gebe kalması için belli saatlere nazaran planlanan seks, erkeklerde performans sorunu yaşama mümkünlüğünü 15 kat artırıyor.

300’e yakın çiftin katıldığı araştırmada, bayanların yumurtlama saatlerine nazaran planlanan cinsel alakanın erkeklerde düşük libido ve ereksiyon olamama üzere meselelere da yol açtığı görüldü. Baskı altında partnerleriyle bir arada olmanın cinsel isteklerini azalttığını belirten birçok genç erkek, araştırmacılara Viagra bile kullandıklarını söyledi.

Araştırma, planlı cinsel münasebetin bayanlarda da erkeklerdeki kadar olmasa da cinsel isteksizliğe yol açtığını ortaya koydu. Araştırma grubundan üroloji uzmanı Tet Yap, “Sürekli saate bakmak bayan ve erkeklerin cinsellikten duyduğu hazzı olumsuz etkiliyor” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.