Ayşe Ateş: Sinan vurulduğu yerde yatıyor; ne zaman ki adalet tecelli eder işte o zaman cenazemiz kalkar

T24 Haber Merkezi

Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, 29 Aralık’ta basın açıklaması yapacağını duyurdu. Ayşe Ateş, “Sinan, tam bir yıldır vurulduğu yerde yatıyor. Ne zaman ki adalet tecelli eder, bütün failler yakalanıp hak ettiği cezayı alır, işte o zaman cenazemiz olduğu yerden kalkar, ruhumuz bir nebze olsun huzur bulur ve sokaklarımız aydınlanır” dedi. 

Ayşe Ateş, X hesabından yaptığı açıklamada 29 Aralık Cuma günü Sinan Ateş’in öldürüldüğü yerde basın açıklaması yapacağını duyurdu. Ateş’in açıklaması şöyle: 

“Neredeyse bir yıl oldu. Bu, benim için Sinan’sız, çocuklarım için babasız geçecek bir hayatın ilk yılıydı. Zaman olduğundan daha yavaş aktı. Gece, gündüzden hep daha uzun sürdü. Bu durumdan ay utandı, yıldızlar utandı, güneş utandı Bir tek, acımızın üstünde tepinenler utanmadı. Geride kalan zamanda kâh acıyla yüzleştik kâh hasretle dertleştik kâh ümitle bekleştik. Fakat ne acımız dindi ne hasretimiz bitti ne de ümitlerimiz gerçekleşti. Ruhumuz serin bir gün görmedi, huzurlu bir an geçirmedi.

“Devletimizden başka güvenebileceğimiz bir omuz yok”

En aydınlık günlerde bile karanlığın gölgesi, sokakları bize dar etti. Çocuklarım arkadaşlarıyla neşe içinde oyun oynamayı unuttu. Ben huzur içinde başımı yastığa koyup uyumayı unuttum. Önce canımızdan bir parça koparılıp çıkarıldı. Sonra en tabii haklarımız elimizden alındı. Bize gülmek yok, bize yemek içmek yok, bize gönlünce sokaklarda yürümek yok. Artık, akşamları dayanabileceğimiz o omuz yok. Artık, devletimizden başka güvenebileceğimiz bir omuz yok. Gözümüzün gördüğü, elimizin uzandığı, kulağımızın duyduğu hiçbir düşmandan korkmuyoruz. Mertçe dövüşe her zaman varız. Fakat düşman pusuda, düşman namert, düşman vicdansız. 

“Adaletle kalın”

Sinan, tam bir yıldır vurulduğu yerde yatıyor. Ne zaman ki adalet tecelli eder, bütün failler yakalanıp hak ettiği cezayı alır, işte o zaman cenazemiz olduğu yerden kalkar, ruhumuz bir nebze olsun huzur bulur ve sokaklarımız aydınlanır. Bu kapsamda Sinan’ın sevenlerini ve bütün basın mensuplarını 29 Aralık 2023 tarihinde Sinan’ın hain bir pusuda Hakk’a yürüdüğü yerde Cuma namazına müteakip yapacağımız basın açıklamasına katılmaya davet ediyorum. Adaletle kalın.”

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetinin şüphelilerinden Olcay Kılavuz, Bahçeli ile bir araya geldi

TIKLAYIN – Sinan Ateş’in bilgilerini sızdırdığı belirlenen komiser M.E.A, tutuklandı

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında çarpıcı iddia: Hastaneye kaldırılan tutuklu Avukat Serdar Öktem ile Ülkü Ocakları temsilcileri görüştürüldü!

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetinde azmettirici olduğu iddia edilen Doğukan Çep’in ağzından mektup yazıldı: Şahsi meselemdir, ölsün değil yaralansın istedim

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetiyle ilgili öneri, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi: “Savcıların bazılarıyla milletvekillerinin boy boy fotoğrafları çıktı, bu siyasi cinayettir”

TIKLAYIN – MHP’li İzzet Ulvi Yönter, “Sinan Ateş savcısıyla görüştüğü” iddiasını haberleştiren gazeteciyi hedef aldı: Şerefsizsin, müfterinin en önde gidenisin

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetinde iki kritik gelişme: Eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz da “şüpheli” oldu, dosyada “başsavcıvekili” krizi yaşanıyor!

TIKLAYIN – Sinan Ateş dosyasına bakan savcıların bürosu değişti

TIKLAYIN – Sinan Ateş suikastının “keşifçisi” Suat Kurt’un sabıka kaydı ortaya çıktı

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetini soruşturan ekibin başındaki polis müdürü, “terfi” gerekçesiyle görevden alındı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir