Atağa uğrayan CHP’li lider: Aile içi sorun değil rant sıkıntısı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde akrabası tarafından hücuma uğrayan CHP’li Yarbaşı Belediye Lideri Mustafa Kaynar atağın aile içi sıkıntı değil rant sorunu olduğunu söyledi.

ANKA’nın haberine nazaran Yarbaşı’nda yaptığı açıklamada, Kaynar şunları söyledi:

“Göreve geldiğimde şunu söylemiştim arkadaşlarıma, gelmeden de söylemiştim ben bu beldenin 25 kuruşunu birinci derece ailemde olsa, kardeşimde olsa peşkeş çekmem dedim lakin farklı bireyler akrabam olsun veyahut beni destekleyen arkadaşlarıma beni anlatamamışım kendimi veya onlar beni tanımamışlar. Yani geçmiş liderler birileri kendi etrafını kollamış güçlü etmiş veyahut belediyenin güç ve imkanlarını onlara akıtmış. Ben bu biçimde olmayacağımın kelamını verdim lakin, benim yanımdakiler herhalde şunu demiş, ‘Sen bu türlü konuş sen hele bir lider ol da biz seni nasıl dönüştürürüz’ demişler. Benim bir kelamım var bu beldenin 25 kuruşunu kimseye yedirmem.

‘PEŞKEŞ ÇEKİLDİ DENECEKTİ”

Benim üvey dayımla bir sorunum oldu. Biliyorsunuz ben projelerimle geldim, belediye başkanlığına. Projemin bir tanesi de otogardı, otogar yapmak için uğraştığımızda; bizim belediye binamızı aslında yıkıp, art taraftaki kanala dayayarak, oradaki meydanı açarak; orada çok hoş bir 100 yıllık proje yapmaktı. Fakat yerin bir tanesi de dayımın olduğu için yerleri olduğu için vermek istemediler vermek isteseler de 10 katı bir para talep ettiler. Ben şunu dedim hani sen Yarbaşı Beldesi’nin haklarını koruyacaktın, 25 kuruşunu kimseye yedirmeyecektin de işte akrabana gelince 10 liralık yere 100 lira para verdin demezler miydi bana. Bunu diyeceklerdi bu halde. Yani bir malın bir bedeli vardır. Kıymetinden fazla vermeyelim çoksa da cüzi bir sayı üst çıkarız lakin veremeyiz verirsem Yarbaşı Belediye Lideri akrabalarına geçmişte yapıldığı üzere peşkeş çekildi denecekti. Bu halde alamayınca biz projemizi geri adım ataraktan olan şimdiki mevcut yerimizi yapmaya karar kıldık.

‘KÖTÜ YEĞEN Mİ OLDUM ŞİMDİ’

Tabii ki otogarımıza başladığımızda oradaki arsa dayımın oldu, otogarı yapınca yerin değeri bitti pahası düştü diyerekten bizi mahkemeye verdi buraya inşaat yaptırmam diye. Doğal olağandır verebilir kimi verdi mahkemeye? Belediye’yi verdi, benle bir alakası yok ben Belediye’nin haklarını 4 bin kişinin haklarını korumakla mükellefim. Verdi mahkemeye ne oldu? Sonuçlandı mahkemeyi kaybetti. Hazmedemedi bunu bugünmüş üzere anlatılıyor fakat bu 3 yıldan beri süren bir olay. Ben oradan hastaneye doktora giderken bu benim orta caddeden önüme çıktı hakaret ederekten bana saldırdı. Aile içi değil bu bir yalnızca rant, para, hırs hengamesi. Seçimden evvel uygunduk yeterli dayıydım canım dayım, şu dayım, iş makinalarıyla her yerde koşarken yeterliydi de otogar yapılınca yerinin bedeli fikir mi ben makus yeğen oldum yani artık? Burada emel tek hedef duygusal nakdî hususta yerinin paha kaybetmesidir bunu bu formda açıklamış olayım. Yani bu bizim aile içi sorunu değil yalnızca rant problemi.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.