Akşener’den itiraflar: Erzurum tiyatrosu sonrasında seçimi kazanacaklarını düşünmüş

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için oy kullandı. Cumhur İttifakı sandıktan büyük bir zaferle çıkarken, yüzde 49,52 oy alan Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon 600 binden fazla fark attı. Hiçbir aday yüzde 50 + 1 oy şartını geçemeyince seçimler 28 Mayıs’taki ikinci tur kaldı.

Yedili Masa’nın fertlerinden Meral Akşener, katıldığı canlı yayında, seçimin ilk turunda uğradıkları bozguna dair itiraflarda bulundu.

“Erzurum’dan sonra kazanırız sandım”

Kılıçdaroğlu’nun göreve gelmesi durumunda yardımcısı yapacağını söylediği İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu seçimler öncesinde Erzurum’da korsan miting düzenlemişti. İmamoğlu’nun otobüsüne taş atılması sonrasında muhalefet kanadı ‘mağdur’ algısı oluşturmaya çalışmıştı. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgilere göre taş atanlardan biri istihbaratta görevli Uzman Çavuş Muhammet Akif K. çıkmıştı. Akif K.’nın FETÖ’den işlem gördüğü belirlenmişti.

İmamoğlu’nun Erzurum’da yaşadıkları sonrasında Kılıçdaroğlu’nun seçimi birinci turda kazanacağını sandığını belirten Akşener, “

Bir bahane uydurmuyorum. Erzurum’dan sonra ben sayın Kılıçdaroğlu’nun 1. turda seçimi alacağına inandım ve bunu da belirttim.”

diye konuştu.

HDP ile ittifaka dair itiraflar: Oy verenler arasında PKK’lılar da var

HDP ile yaptıkları ittifaka da değinen Akşener,

“HDP’nin masada olduğuna dair bu kadar büyük bir iddianın halkta bu kadar tuttuğunu düşünmemiştim.”

dedi. Sözlerinin devamında HDP’ye oy verenler arasında PKK’lıların da olduğunu söyleyen Akşener,

“Kürtlerin tamamı PKK’lı değildir.

” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir