AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan taban fiyata artırım açıklaması

TGRT Haber’de gündemi kıymetlendiren AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, iktisat gündemine ait değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş, “Temmuz ayında emekli ve memurlarının gelirinin artırılması için çalışmalar var. Sabit gelirli çok geniş bir kitlenin fiyatını artıracak bir dokunuş kesinlikle hükümet tarafından yapılacak” diye konuştu.

Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Öncelikli 2 problemden biri dövizdeki oynaklığın giderilmesi. Bunun için eldeki tüm imkanlarla istikrara kavuşturulması birinci önceliğimiz. İkincisi ise fiyat istikrarsızlığı. Bunlara önlem almak için her gün görüşmeler yapıyoruz. Hem döviz oynaklığı, hem fiyat artışı tüm vatandaşları olumsuz etkilerken, vatandaşların alım gücü olumsuz etkilendi.

Asgari fiyatta harika artış yaşanması, vergilerden vazgeçilip vatandaşlara direkt takviye verilmesi, bütün bunlar alım gücünü artıracak ataklardı. Lakin temmuz ayında emekli ve memurların gelirinin artırılması için çalışmalar var. Sabit gelirli çok geniş bir kitlenin fiyatını artıracak bir dokunuş kesinlikle hükümet tarafından yapılacak ve vatandaşların enflasyonun altında ezilmemesi için gereken çalışmalar temmuz ayında sonuçlanacak.”

ERDOĞAN DA  AÇIKLAMIŞTI

AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, bugünkü küme toplantısında yaptığı açıklamada, minimum fiyat için artırım sinyali vermişti. Erdoğan, “Dar gelirlilerin ve ücretlilerin hayat pahalılığı sebebiyle ortaya çıkan refah kayıplarını telafi etmek için daima yeni programlar devreye alıyoruz.Ocak ayında çok kıymetli adımlar attık, temmuz ayında enflasyon farklarıyla rahatlama sağlayacağız. Yılbaşında çok daha kapsamlı ve rahatlatıcı adımlar planlıyoruz. Önümüzdeki şubat-mart ile birlikte enflasyon değerli ölçüde gerileceği için attığımız adımların insanlarımızın hayatlarındaki tesirlerini daha yeterli görecebileceğiz” sözlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.