Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı verildi

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’ya, Trabzon Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Spor Toto Muhteşem Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor’un Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’ya, Trabzon Üniversitesi tarafından doktora unvanı verildi. Üniversitesinin 4. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde merasim düzenlendi.
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Avcı Trabzon’a geldiğinde birinci olarak Özkan Sümer ile görüştüğünü belirterek, “Geldiğimde Trabzonspor Müzesi’ni gezerken ‘Tarihte yer almak istiyorum’ demiştim. Allah nasip etti. Trabzon’a geldiğim birinci gün Özkan hoca beni aradı. Beni daha evvel 2 sefer Trabzonspor’a istemişti hoca olarak, ‘Bize kısmet olmadı. Artık oldu, inşallah âlâ olacak’ dedi. Allah toprağını bol etsin” diye konuştu.

Trabzonspor’un eski teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı’yı 2 kere konutunda ziyaret ettiğini belirten Avcı, “Kupayı aldığımız birinci gün planım vardı, aileyle paylaşmıştım. Kupa merasimine tekerlekli sandalyesi ile kasketini de takarak onu çıkartmak istedim. Sahne çok yüksek olunca ve erkenden uyuduğunu öğrenince bunu gerçekleştiremedim” sözlerini kullandı.

Abdullah Avcı, Trabzonspor şampiyon olduktan sonra kendisini arayarak tebrik eden birinci ismin Şenol Güneş olduğunu da kelamlarına ekledi.

ÖZYAZICI VE GÜNEŞ’E DE FAHRİ DOKTORA UNVANI

4. kuruluş yıl dönümü kutlayan Trabzon Üniversitesi, eski Trabzonspor teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı ve Şenol Güneş ile teknik yönetici Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı, Trabzonspor’un efsane ismi merhum Özkan Sümer ve Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu’na ise üstün muvaffakiyet evrakı verilmeye karar verdi.

Kulüp Lideri Ağaoğlu’nun evrakı Lider Yardımcısı Zeyyat Kafkas’a, merhum Sümer’in dokümanı ise kızı Elif Sümer’e teslim edildi. Ahmet Suat Özyazıcı’ya evrakının rahatsızlığı nedeniyle meskeninde, Şenol Güneş’e ise ileri tarihte teslim edileceği belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.